Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

W. Augustyniak

To Twój rok, żeby… pracować, zawierać nowe znajomości, uczyć się czegoś nowego, pomagać, być szczęśliwym, tworzyć, być przyjacielem, osiągać cele, być sobą, podążać za marzeniami, wykorzystać szansę, dawać dobry przykład, być odważnym!

Gdy uświadomimy sobie, jak wiele zadań, celów, wyzwań i możliwości stawia przed nami szkoła, to z pewnością śmiałym krokiem wejdziemy w nowy rok i to z najszczerszym uśmiechem. Ponadto widok znajomych twarzy, delikatnie muśniętych wakacyjnym słońcem, rozwiewa wszelkie niepokoje, obawy czy okruchy lenistwa.

Aby dobrze rozpocząć czas wytężonej pracy przez najbliższe dziesięć miesięcy, poleciliśmy Panu Bogu nasze sprawy podczas uroczystej mszy św. celebrowanej przez Ks. Dyrektora – Ryszarda Woźniaka. W homilii Ksiądz przypomniał zgromadzonym dwie przypowieści, które skłaniają nas do ważnych refleksji. Czy ziarno rzucone przez siewcę trafi na żyzny grunt? Czy zechcemy pomnożyć talenty, które zostały nam dane? W dużej mierze zależy to od nas samych. Warto o tym pamiętać u progu nauki w nowym roku szkolnym.

W drugiej części uroczystości konferansjerzy z klasy 7a – Maria Sikorska oraz Olivier Błaszczak poprosili wszystkich zgromadzonych o powstanie, aby odśpiewać hymn narodowy. Następnie Ks. Dyrektor wraz z Wychowawczyniami klas I wręczył pierwszoklasistom legitymacje szkolne. Po odczytaniu przydziału oddziałów klasowych do sal głos zabrała Pani Monika Włodarczyk - Przewodnicząca Rady Rodziców, by życzyć wszystkim zapału, cierpliwości, realizacji ambitnych planów w kolejnym roku szkolnym.

Na zakończenie uroczystości w sali gimnastycznej zabrzmiał głośny dźwięk ręcznego dzwonka szkolnego, którym tradycyjnie Ks. Dyrektor wzywa uczniów do spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości