Różanystok 2023

Diana Gajc-Piątkowska

Grupa uczniów z SLO wzięła udział w międzynarodowym Festiwalu Młodzieży "Bez Granic", który odbywał się w dniach 29-31 maja 2023 r. w Różanymstoku.

Przez trzy dni przedpołudnia spędzaliśmy na warsztatach: muzycznym, teatralnych, akrobatycznym, żonglerskim, freestyle football, breakdance, beat box, capoeira, landart. Popołudniami oglądaliśmy pokazj jazdy konnej, a także spektakle teatru Bez Nazwy z łódzkiego liceum salezjańskiego, a wieczorami pokazy instruktorów. Każdy dzień festiwalu wieńczył także koncert energatycznych gwiazd: BUM BUM ORKeSTAR oraz Odpoczno. Znaleźliśmy także chwilę na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Różanostokiej.
Organizatorem festiwalu w Różanymstoku corocznie goszczącym młodzież i artystów z kilkudziesięciu krajów jest Towarzystwo Salezjańskie - Inspektoria św. Stanisława Kostki w Warszawie i Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku.

Filmowe relacje podsumowujące każdy dzień festiwalu, przebieg warsztatów oraz wywiady z artystami znajdują się tutaj:
https://www.facebook.com/festiwalmbg/

inicjatywy i pomysły, spotkania integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, warsztaty, wycieczki, wydarzenia kulturalne