Salezjański Piknik Jesienny „Nigdy nie idziesz sam”

W. Augustyniak

„Bo w życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę,
lecz nauczyć się tańczyć w deszczu”
Steven D. Wolf

Tegoroczny piknik jesienny był doskonałym sprawdzianem pokory, determinacji i kreatywności naszej społeczności szkolnej. Temat przewodni „Gorący kartofel” zobligował nas do snucia śmiałych planów pieczenia ziemniaków, grillowania, gotowania grochówki, czyli świętowania na świeżym powietrzu. Jednak Stanisław Kostka – patron dzieci, młodzieży oraz Warszawskiej Inspektorii Salezjanów nie zapewnił nam słonecznej pogody... Widać, chciał, abyśmy nauczyli się tańczyć w deszczu. Dlatego błyskawicznie uruchomiony został plan B.

Msza św. otwierająca piknik została odprawiona w szkolnej kaplicy. Ksiądz Dyrektor – Ryszard Woźniak podkreślił, że jest to miejsce wyjątkowe, bowiem tutaj umacniamy się w jedności z Bogiem. Dzięki temu możemy budować głębsze relacje z drugim człowiekiem, otwieramy się na jego potrzeby a dzieląc się sobą z innymi, tworzymy wspólnotę. Po mszy św. Anna Wielądek i Mateusz Abramowski – uczniowie klasy 3 SLO przedstawili historię ziemniaka, podkreślili jego popularność w Europie oraz naszej rodzimej kuchni, a Ksiądz Dyrektor oficjalnie otworzył Salezjański Jesienny Piknik „Nigdy nie idziesz sam...”

Każdy zakątek naszego budynku wypełniony był różnorodnymi atrakcjami. W sali tańca swój program artystyczny zaprezentował Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Ludowiaki” oraz chór „Vivo”. W sali gimnastycznej na najmłodszych członków naszej wspólnoty czekały balony z helem oraz ogromne dmuchańce. Natomiast na szkolnych korytarzach rozlokowano stanowiska z mnóstwem smakołyków: pysznych ciast, sałatek, soków, grillowanej kiełbasy, karkówki. Jak zawsze, ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa zorganizowana przez szóstoklasistów i ich rodziców. Na dziedzińcu szkolnym również przygotowane były kramy z przetworami, swojską kiełbaską i kaszanką. Chętnych do aktywności fizycznej licealiści zaprosili do radosnych pląsów w parach, czyli belgijki - tańca, który pokochali Polacy.

Jesienny piknik to piękna tradycja i doniosłe wydarzenie w kalendarzu pracy Salezjańskich Szkół „Sapere aude”. Ogromny wysiłek, doświadczenie i wspaniała logistyka Rady Rodziców, zaangażowanie Księży, Uczniów i Nauczycieli przynoszą znakomite efekty. Niedzielne popołudnie staje się wyjątkową okazją do spotkań, rozmów w gronie bliższych i dalszych znajomych. Pozwala dzielić się z innymi tym, co w nas najlepsze, najwartościowsze. Gromadzi również Absolwentów i Przyjaciół salezjańskich szkół, co świadczy o tym, że tworzymy wyjątkową wspólnotę.

Rada rodziców, rodzice, spotkania integracyjne, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości