Klasa 1a SLO na spektaklu pt. "System"

Sandra Krusiewicz, uczennica kl.1a S.L.O

"System" to wspaniałe, inspirujace przedstawienie.

Dnia 16 października 2019 roku miałam okazję wraz z moja klasą obejrzeć spektakl pt. " System " w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Przestawienie opowiadało o grupie nastolatków, którzy mieli dosyć nauki i obowiązującego systemu szkolnego . W sztuce występowała bardzo surowa nauczycielka matematyki, której bali się wszyscy uczniowie. Rolę tę grała absolwentka naszej szkoły podstawowej, Hania Zawadka. Główna bohaterka, która usnęła podczas lekcji,otrzymała od nielubianej nauczycielki ocenę niedostateczną. Uczniowie, bohaterowie sztuki znaleźli księgę z tajemniczym zapisem „ wyjdź z systemu”. Dzieciaki zastanawiały się nad tym hasłem i wzięły je sobie do serca. Spektakl był zatem źródłem wielu przemyśleń. Gra aktorska jakże młodych ludzi stała na bardzo wysokim poziomie, a śpiew i taniec nadawały całemu przedstawieniu wielkiego uroku i wyrazu artystycznego.
Mimo tego, że spektakl był krótki, bardzo mi i naszej klasie się spodobał. Odwoływał się do wartości, przygotowanie sceny i stroje nadawały sztuce charakterystycznego wrażenia, a nam niepowtarzalnych przeżyć. Mam nadzieje, że uda nam się powtórzyć wyjazd do tego teatru, bo naprawdę warto.

Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, wydarzenia kulturalne