Szkoła licealna | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim

Szkoła licealna

20 paź.

Dominik Gaładyk przyjął święcenia diakonatu

https://www.wsdsac.pl/2018/10/20/swiecenia-diakonatu-2018/

Otaczamy naszego absolwenta modlitwą i życzymy wytrwałości w powołaniu.
Transmisję przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu z WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie można obejrzeć na stronie www.pallotti.fm oraz na kanale radia Pallotti.fm na YOUTUBE.

Czytaj dalej
19 paź.

Sukces w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym

Diana Gajc-Piątkowska

Reprezentanci szkół salezjańskich zostali nagrodzeni we wszystkich kategoriach tematycznych w organizowanym 16-17 października 2018 r. przez GCK w Mrozach Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym.

Czytaj dalej
19 paź.

Z młodymi na najwyższym szczeblu - pionierska debata

Karol Rogala, uczeń klasy III SLO

Proces wyborczy według Kodeksu Wyborczego składa się z kilku dokładnie określonych części. Jedna z nich - kampania wyborcza - trwa od dnia ogłoszenia daty wyborów do początku tzw. ciszy wyborczej, rozpoczynającej się na ok. 24 godziny przed rozpoczęciem głosowania. Ostatnie dni kampanii obfitują w wiece, spotkania z wyborcami, a także debaty - bezpośrednie starcia rywalizujących ze sobą kandydatów. Mińska młodzież, nie oglądając się na starszych, postanowiła zaprosić do dyskusji kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Panowie Robert Ślusarczyk i Marcin Jakubowski przyjęli wyzwanie i stanęli do merytorycznej walki w zaprzyjaźnionych murach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj dalej
19 paź.

Przetestowani z papieża i historii

Izabela Saganowska, wicedyrektor SP nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

Ponad 120 osób wzięło udział w Wielkim Teście z Historii Polski z Janem Pawłem II. Młodsi i starsi mieszkańcy powiatu mińskiego odpowiedzieli na zaproszenie trzech papieskich szkół, które po raz jedenasty zorganizowały Powiatowy Dzień Papieski.

Czytaj dalej