Osiągnięcia - Liceum | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
13 li.

Recytują poezję w Siedlcach

D. G.-P.

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim miało swoich reprezentantów podczas rejonowego konkursu recytatorskiego "Zaduszki". Byli nimi uczniowie kl. III: Stanisław Ryguła, Klaudia Karpińska i Michał Pustoła.

Czytaj dalej
07 li.

Erasmus w Szkołach Salezjańskich

Weronika Piotrowicz

W ramach projektu Erasmus+, realizowanego przez dziesięcioosobowa grupę uczniów z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego pod nadzorem Pani Karoliny Kaczyńskiej i Pani Ireny Santorek, w dniach 4-13 października, gościli w Polsce uczniowie z Niemiec i Francji.

Czytaj dalej
28 paź.

"Taką nas ścieżką poprowadź..."

D.G.-P.

Uczennice kl. III SLO znalazły się w gronie laureatów XII Mazowieckiego Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej "Taką nas ścieżką poprowadź 2019".

Czytaj dalej
27 paź.

Lapbooki i teatry dla Jana Pawła II

Izabela Saganowska, polonistka w SP nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

Po raz dwunasty trzy papieskie szkoły zorganizowały Powiatowy Dzień Papieski. W tym roku był przegląd teatralny i konkurs na lapbook dotyczący papieskich pielgrzymek.

Czytaj dalej
21 paź.

Sukcesy w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym

D. Gajc-Piątkowska

W niedzielę 20 października 2019 r. odbyła się gala finałowa Powiatowego Przeglądu Patriotycznego organizowanego przez GCK w Mrozach. Uroczystość otworzył koncert "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej" w wykonaniu artystów z Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W dalszej części wieczoru miały miejsce występy laureatów oraz wręczenie nagród.

Czytaj dalej
http://www.powiatminski.pl/aktualnosc-1246-uroczystosc_powiatowego_dnia_edukacji.html
11 paź.

Pani Renata Bakuła uhonorowana

W piątek 11 października z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej pani wicedyrektor Renata Bakuła odebrała dyplom uznania i list gratulacyjny.
Dołączamy się do gratulacji i najlepszych życzeń.

Czytaj dalej
09 wrz.

Wakacje z…… Niemcami w Wilczym Szańcu?

Kasia Baranowska

W dniach 5-8 lipca 2019 grupa projektowa Erasmus z naszej szkoły, zaproszona do współpracy przez grupę niemiecką uczestniczyła w tworzeniu filmu poświęconego Clausowi von Stauffenbergowi. Film został wyświetlony w Muzeum Stauffenberga z okazji uroczystości rocznicy zamachu na Adolfa Hitlera, która była obchodzona w lipcu tego roku w Stuttgarcie.
O realizacji projektu pisze jego uczestniczka - Kasia Baranowska z klasy II LO.

Czytaj dalej
27 cz.

Recenzja "Zemsty"

Emilia Kurpisz

Teatr szkolny zazwyczaj kojarzy nam się z amatorskimi występami grupki ambitnych uczniów. Często oglądamy przedstawiane przez nich inscenizacje raczej przypadkiem, np. podczas jakiejś szkolnej akademii, rzadko jest to coś, na co czekamy tygodniami...

Czytaj dalej
25 cz.

„Zemsta”, czyli wieczór z kulturą w szkołach salezjańskich

D.G.-P.

W poniedziałkowy wieczór (17 czerwca 2019 r.) miała miejsce w sali teatralnej szkół salezjańskich inscenizacja „Zemsty” A. Fredry. Przedstawienie według autorskiego scenariusza przygotowali uczniowie kl. 3 BG, którzy w ten sposób chcieli podsumować pewien ważny etap szkolnego życia.

Czytaj dalej