Maturzyści na Jasnej Górze

Martyna Przyborowska

12 kwietnia uczniowie klasy 3LO wraz z wychowawczynią - panią Dianą Gajc-Piątkowską oraz księdzem Sławomirem Łubianem wyruszyli na coroczne nocne czuwanie salezjańskich maturzystów na Jasną Górę. Podróż do Częstochowy przebiegła w miłej atmosferze, oczywiście nie mogło zabraknąć popisów wokalnych.

Czuwanie rozpoczęło się konferencją, na której ksiądz Przemysław Kawecki swymi słowami starał się przybliżyć zebranych do Boga. W trakcie konferencji mogliśmy także skorzystać z sakramentu pokuty.
O godzinie 24.00 rozpoczęła się msza święta. Kazanie wygłosił ksiądz inspektor Andrzej Wujek. Skierował do nas słowa dodające otuchy i życzył powodzenia na czekającym nas w maju egzaminie dojrzałości. W trakcie czuwania był czas na modlitwę indywidualną. Maturzyści mieli wtedy niepowtarzalną okazję bardzo bliskiego kontaktu z Maryją, modląc się tuż przed obrazem.
Po godzinie trzeciej rano wróciliśmy do autokaru i rozpoczęliśmy podróż powrotną. Byliśmy na tyle zmęczeni, że wszyscy szybko przykryliśmy się kocami i zasnęliśmy. Nasza ostatnia wycieczka klasowa była niezwykłym doświadczeniem, które na pewno na długo zostanie nam w pamięci.

absolwenci, spotkania integracyjne, Szkoła licealna, wycieczki, wydarzenia religijne