Pachnące bajki, czyli spotkanie z Panią Joanną Krzyżanek

A.Olszewska

W poniedziałek 13 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z poznańską pisarką – Joanną Krzyżanek, autorką bajek pachnących czekoladą, cytryną i truskawkami oraz opowiadań i wierszy dla dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej z klas drugich oraz trzeciej wraz z opiekunami.

Pani Joanna to bardzo sympatyczna, uśmiechnięta i otwarta osoba, która z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami. Spotkanie zostało podzielone na trzy części.

W pierwszej z nich, autorka oczarowała wszystkich zebranych ciekawą historią powstania swojej pierwszej książki. W drugiej części wprowadziła odbiorców w świat własnej twórczości, streszczając przygody wybranych bohaterów i przeplatając barwne opowieści ciekawymi zabawami. W ostatniej, warsztatowej części, uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością. Z przygotowanych przez Panią Joannę materiałów plastycznych, każdy mógł stworzyć sympatyczną gąskę i zabrać ją ze sobą na pamiątkę.

Na zakończenie spotkania, Pani Joanna z uśmiechem na twarzy, rozdawała dzieciom autografy i wpisywała dedykacje do zakupionych książek.

Niestety… wszystko co dobre, szybko się kończy. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w literackiej podróży pełnej przygód i emocji. Myślę, że w niejednym sercu młodego czytelnika tli się nadzieja, że jeszcze kiedyś wyruszymy w kolejną wędrówkę po krainie wyobraźni, a naszą przewodniczką będzie miłośniczka liter - Joanna Krzyżanek.

Serdecznie zachęcam do wypożyczania książek pisarki z naszej szkolnej biblioteki.

biblioteka, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła podstawowa, wycieczki, wydarzenia kulturalne