Poloneza czas zacząć!, czyli studniówkowe wspomnienie

Agata Szajkowska, uczennica klasy III SLO

Bal pozostanie zapamiętany jako pełen wrażeń i beztroskiej zabawy, której czas upłynął zdecydowanie za szybko.

Śnieżna sobotnia noc 13 stycznia, 2018 r. należała do uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy na sto dni przed maturą świętowali swój ostatni rok w szkole, zgodnie z tradycją – uroczystym balem studniówkowym.
Wydarzenie utrzymane w klimacie nowojorskiej nocy rozpoczęło się o godzinie 20.00 oficjalnym powitaniem przez przedstawiciela rodziców, a także przemówieniem księdza Dyrektora oraz Księdza Inspektora. Następnie uczniowie zaprezentowali licznej widowni układ poloneza w rytm nieśmiertelnej melodii Wojciecha Kilara. Po uroczystym toaście kieliszkiem szampana oraz poczęstunku przyszła także pora na pokarm dla duszy zgromadzonych – Występ artystów iście Broadwayowskiej klasy. Po spotkaniu z kulturą wyższą rozpoczęła się zabawa w prawdziwie amerykańskim stylu – bez przerwy, do białego rana i z utraconym czuciem w nogach nazajutrz. Trwające do godziny piątej rano szaleństwo odbywało się w rytm klimatycznej muzyki lat 70-90., a także hitów disco polo.

Bal pozostanie zapamiętany jako pełen wrażeń i beztroskiej zabawy, której czas upłynął zdecydowanie za szybko. Nie pozostaje już nic innego jak trzymać kciuki za tegorocznych maturzystów i życzyć matury udanej tak, jak zabawa studniówkowa.

absolwenci, rodzice, spotkania integracyjne, Szkoła licealna, uroczystości