Osiągnięcia - Gimnazjum | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
07 lt.

Szukający skarbów

D. Gajc-Piątkowska

Marcel Dąbrowski, Olga Bartnicka, Kajetan Gorczyca, Rafał Smoliński, Julia Siwak z kl. 3 G oraz Magdalena Nogańska, Gabriela Gójska, Aleksandra Kaczorek, Klaudia Karpińska, Kamila Kroczyńska, Adam Michalski, Sonia Płoska, Urszula Podlasek z kl. 2 LO to grupa uczniów, których wiersze znalazły się w wydanym przez nasze liceum tomiku pt. "Szukając skarbu. Antologia poezji uczniowskiej".

Czytaj dalej
01 gru.

"Zostań Mistrzem Kaligrafii" czyli Konkurs Pięknego Pisania w bibliotece szkolnej

M.Chrobot

Czy w epoce komputeryzacji, sztuka starannego i estetycznego pisania jest skazana na zapomnienie?
Czy dzisiejsza młodzież potrafi jeszcze dbać o estetykę i charakter pisma?
Okazuje się, że wśród naszych uczniów znajdują się tacy, którzy pracują nad własnym charakterem pisma. Sztuka kaligrafii była uważana kiedyś za jedną z najtrudniejszych i najbardziej szanowanych. Nawiązując do tradycji, z okazji 20.lecia Biblioteki Szkolnej oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiłam chętnych uczniów gimnazjum i liceum do udziału w konkursie "Zostań Mistrzem Kaligrafii", czyli konkursu pięknego pisania w bibliotece szkolnej.

Czytaj dalej
31 paź.

Gala finałowa XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

R.B.

W sobotę 28 października br. w Instytucie Papieża Jana Pawła II miała miejsce gala XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Galę wręczenia nagród laureatom poprowadziła Katarzyna Bodych z Radia Niepokalanów.

Czytaj dalej
28 paź.

EKOŻACZEK i EKOŻAK 2017 z mocnym salezjańskim akcentem.

Od kilku lat uczniowie z naszych szkół osiągają sukcesy w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. W tym roku mamy na podium Urszulę Dworzyńską z klasy VII B (II miejsce), a także wyróżnienie dla Karoliny Luckiej, przedstawicielki klasy III B gimnazjum .

Czytaj dalej