Aktualności | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

27 li.

PRZEGLĄD PIOSENKI CECYLIADA 2023

W miniony piątek 24 listopada w szkole podstawowej odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI CECYLIADA 2023.
W tym roku uczniowie prezentowali utworu o tematyce turystycznej. Poprzez Cecyliadę uczestnicy tegorocznej gali konkursowej chcieli przenieść nas nad mazurskie jeziora, czy na górskie szlaki, gdzie podczas wędrówek
towarzyszył najczęściej śpiew, w którym wyrażała się dusza młodego pokolenia. To był naprawdę magiczny wieczór:)

Czytaj dalej
16 li.

SALEZJANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 11 listopada 2023 r. na scenie Auli Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim zagościły pieśni patriotyczne oraz tańce ludowe, które zaprezentowane zostały przez Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca LUDOWIAKI, a także wokalno - instrumentalny zespół KRESKA, działające przy szkołach Salezjańskich "Sapere aude". Koncert został zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ten niezwykle widowiskowy i radosny sposób młode pokolenie uczciło jedno z najważniejszych dla naszej Ojczyzny świąt. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, który objął naszą uroczystość patronatem oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Adam Trześkowski.

Czytaj dalej
13 li.

Liryczne Zaduszki 2023

D.G.-P.

W wojewódzkim przeglądzie o nazwie XXXII Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Zaduszki", który odbył się 10 listopada 2023 r. w sali „Podlasie” w Siedlcach, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim reprezentowali: Lena Piętka z kl. 1 oraz Wiktor Walędzki i Michał Kaczorek z kl. 2.

Czytaj dalej
31 paź.

Klasa 8A śladami szlacheckich tradycji

Natalia Sobol

We wtorek 24 października o godzinie 8:15 uczniowie klasy 8a, wraz z wychowawcą panem Mirosławem Bareją oraz nauczycielką języka polskiego panią Agnieszką Kozyrą-Podkańską, wyjechali na wycieczkę śladami szlacheckich tradycji. Był to wyjazd, mający na celu wprowadzenie do lektury ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Zgodnie z planowanym programem odwiedziliśmy: zamek w Liwie, dwór starosty liwskiego, skansen w Suchej oraz Sowią Górę.

Czytaj dalej
30 paź.

CECYLIADA 2023

Zapraszamy wszystkich miłośników piosenki !!!
Zapraszamy uzdolnionych muzycznie i lubiących śpiewać do udziału
w CECYLIADZIE – przeglądzie muzycznym.
W tym roku będziemy prezentować repertuar - Piosenki Turystyczne

Czytaj dalej