WARTO PRZECZYTAĆ....

Czy znacie Hobbita? Jeśli nie to zachęcam was do przeczytania utworu JRR Tolkien Hobbit czyli tam i z powrotem - w wersji komiksu.

Skomplikowana akcja, która dzieje się w świecie fantasy: klany Krasnoludów, królestwa Elfów, pokolenia Hobbitów, czarodzieje i dobre moce ukazane sprawiają, że obszerne dzieło nie nuży i czyta się je jednym tchem, obrazek za obrazkiem. Autor komiksu nic nie pominął z oryginału Tolkiena w przeciwieństwie do filmu, który oryginalne dzieło bardzo skraca. Serdecznie polecam tę i wiele innych książek znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

Krzysio Peck uczeń kl. V szkoły podstawowej

7. W piątek 31 stycznia przypada Święto św. Jana Bosko, chciałbym przestawić Wam książkę pod tytułem Święty Jan Bosko Elizy Piotrowskiej z serii Święci Uśmiechnięci. Z książki dowiecie się jak mały Janek z Becchi dorastał i dojrzewał, by stać się świętym. Ksiądz Bosko, to dla dzieci i dorosłych przykład świętego, który poświęcił się pracy dla bliźnich. Troszczył się o dzieci i młodzież, zapewnił im ciepło rodzinnego domu i możliwość zdobycia wykształcenia. Zawsze brał udział w grach, zabawach i psotach swoich wychowanków. W dzieciństwie był także linoskokiem i sztukmistrzem, organizował występy cyrkowe, śpiewy i gry. Tę i inne książki o księdzu Bosko znajdziecie w bibliotece szkolnej.

Serdecznie polecam Mateusz Muller uczeń kl. V szkoły podstawowej

6. Chciałabym Wam polecić książkę pod tytułem Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka napisaną przez Rafała Kosika. Książka opowiada o trójce przyjaciół, którzy wybrali się na zimowisko. Nocowali w pensjonacie o nazwie Trzy Kuzynki. Pensjonat położony by na odludziu. Prowadziły go dwie dziwne, starsze panie. Dom był nawiedzony a stare meble i obrazy tworzyły tajemniczą atmosferę. Przyjaciele powoli odrywali mroczne tajemnice domu. Więcej dowiecie się po przeczytaniu książki. Akcja trzyma w napięciu i czyta się fajnie. Polecam ją starszym czytelnikom, ponieważ nie jest najłatwiejsza i trochę straszna. Tę jak również inne tytuły z serii Felix, Net i Nika możecie wypożyczyć w naszej bibliotece.

Julia Nagraba uczennica kl. V szkoły podstawowej

5. Listopadowa zaduma i wspomnienia towarzyszą nam wszystkim, dlatego polecam książkę pt. Mój dziadek był drzewem czereśniowym Angeli Nanetti. Jest to historia o drzewie, noszącym imię Felicjan, które miało zostać wycięte. Chłopiec wspomina nieżyjącego dziadka i opowiada o różnych wspólnie przeżytych wspaniałych przygodach. Między innymi o tym, jak dziadek wspinał się na drzewo i jak nauczył tego swojego wnuka. Znajdziecie tu śmieszne, a zarazem ciekawe przygody o drzewie, które było dziadkiem, ale też mamą. „Czyli w największym skrócie - piękna opowieść o chłopcu, który wchodził w życie własne poprzez życie innych, wchodząc przy okazji na drzewo". Książkę tę znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

Mateusz Muller uczeń kl. V szkoły podstawowej

4. Czy wiecie, że „w Stanach Zjednoczonych dalmatyńczyki znane są jako psy strażackie. Pod koniec dziewiętnastego wieku straż pożarna korzystała z ich pomocy - torowały drogę wozom wodnym ciągniętym przez konie". W tym tygodniu chciałbym przedstawić Wam książkę pt Psy Jona Strouda, w której zapoznacie się z historią udomowionych psów. Ciekawe opisy poszczególnych ras wzbogacone zostały pięknymi zdjęciami. Czy masz własnego psa? Chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Koniecznie przeczytaj tę książkę dostępną w bibliotece szkolnej.

Damian Kułak uczeń kl. V szkoły podstawowej

3. Lubicie czytać książki o zwierzętach? Jeśli tak, proponuję książkę pt. Zagubiona w śniegu Holly Webb. W książce poznacie historię małej kotki Pusi, która urodziła się na farmie. Miała czwórkę rodzeństwa i marzyła o tym, aby mieć własny dom. Pewnego dnia na farmę trafiła Ela z rodzicami. Dziewczynka i mała kotka od razu się polubiły. Ela od razu chciała zabrać Pusię do domu, bo od dawna marzyła, aby mieć przyjaciela kotka. Niestety, mama dziewczynki nie zgodziła się, aby zabrać Pusię do domu. Jak zakończy się ta opowieść? Czy nastąpiło szczęśliwe zakończenie? Koniecznie powinniście przekonać się sami i odwiedzić bibliotekę, gdzie znajdziecie więcej książek z serii Zaopiekuj się mną! opowiadających historię zwierzątek, które pragną znaleźć przyjaciela oraz ciepły i przytulny dom.

Kasia Goławska uczennica kl. V szkoły podstawowej

2.Chciałbym zachęcić Was do przeczytania książki Grzegorza Kasdepki pt. Co to znaczy… Znajdziecie w niej 101 zabawnych historyjek, które pozwolą Wam zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń np. ,,Chodzić spać z kurami’’ Bartuś nie chciał pojechać do stryjka na ferie zimowe, ponieważ usłyszał, że stryjek chodzi spać z kurami.Chłopiec wyobraził sobie, że stryj śpi na grzędzie. Mama wytłumaczyła mu znaczenie tego związku frazeologicznego. Chodzić spać z kurami to znaczy chodzić wcześnie spać. A stryj Łukasz nie śpi w kurniku! Tę i wiele innych książek Grzegorza Kasdepki znajdziesz w bibliotece szkolnej.

Krzysio Peck uczeń kl. V szkoły podstawowej

1.O Papieżu Janie Pawle II przeczytacie w książce Ewy Stadmuller pt. Z Wadowic do nieba. Opowieść o Janie Pawle II. Choć książka wiele tekstu nie ma i dużo czasu poswięcić jej nie trzeba, to po przeczytaniu prawie całą historię już znacie. To ciepła i wzruszająca biografia Ojca Świętego - pięknie wydana i barwnie ilustrowana. Polecam ją wszystkim, nie tylko najmłodszym czytelnikom. Książkę tę oraz wiele innych poświęconych Papieżowi, można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Julia Nagraba uczennica kl. V szkoły podstawowej

Szkoła podstawowa, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, biblioteka